Epoksi Otopark Hizmeti 
0 535 473 26 91 Ozenepoksi@gmail.com

Epoksi Otopark Hizmeti


Otopark ve yol çizgileri, bir otoparkı ya da bir yolu düzene sokar. Doğru akışı sağlar, karmaşa ve kargaşaya izin vermez. Araç ya da yayaların yolu veya zemini belli  bir kuralda kullanmalarını sağlar. İş ya da trafik kazalarını önler.  Yol çizgileri ve otopark çizgi ve işaretleri kurallar kullanıcılara bildirilir. Otopark ve yol çizgi boyası olarak zemin yapısına göre 3 farklı boya kullanılır: Akrilik esaslı soğuk yol çizgi boyası, çift kompenantlı  ve tek kompenantlı soğuk yol çizgi boyası.

 

Otopark çizgileri, araçların park alanlarını daha verimli kullanmasını sağlar. Karmaşık ve düzensiz olarak park yapılmasını büyük ölçüde engeller. Otopark uygulamaları genellikle akrilik esaslı modifiye soğuk yol çizgi boyalarıyla yapılmaktadır. Çalışma yapılmadan önce ekiplerimiz tarafından hava sıcaklığı ölçümleri ve boya uygulanacak zeminde nem ölçümü yapılmaktadır. Yoğun trafiğin olduğu alanlarda çift kompenantlı boya ile de uygulamalar yapılmaktadır.

 

Otopark Kolon ve Duvar Taramaları

Otopark duvarları ve kolonlarına yapılan taramalar görünürlüğü arttırır, bu sayede araçlar için daha güvenli bir park alanı sağlanır.

 

 

Otopark ve Kolon Numaralandırma

Özellikle büyük otoparklarda araçların bulunmasını kolaylaştırdığı için kolon numaralandırması tercih edilmektedir. Park alanlarının belirli kullanıcılara ayrıldığı otoparklarda ise park alanı numaralandırma uygulaması tercih edilmektedir.

Otopark Stop Demiri

Otopark stop demirleri, araçların otopark duvarlarına veya bitişik park alanındaki araçlara zarar vermeden durması için kullanılmaktadır. Park edecek araçlara ve projeye göre özel olarak imal edilmektedir.

Otopark Yönlendirme Okları

Otopark yönlendirme okları özel bir ölçü belirtilmediyse 3m ve 5m olarak uygulanmaktadır. Trafik akışını kontrol etmek, dönüşleri belirtmek, çıkış/giriş yönlendirmeleri için kullanılır.

 

Otopark Ekipmanları

Otoparklara uygulanabilecek ekipmanlar park alanı güvenliğine büyük katkıda bulunmaktadır.

Kasis ve Kapanlı Kasisler

Otoparklarda kavşak ve dönüş noktalarında araçların hızlarını sınırlamak için hız levhalarıyla birlikte uygulanır. Kapanlı kasisler  ise otopark giriş ve çıkışlarına uygulanabilir.

Trafik Aynası

Trafik aynaları görüşün kısıtlı olduğu alanlarda araçların güvenli bir şekilde çıkış yapabilmesi için önemlidir.

Kolon Köşe Koruyucular

Araçların otopark kolonlarına çarpıp zarar görmesini engellemek ve kolonları korumak için kullanılabilir. Reflektörleri sayesinde görünürlüğü arttırır.

Yükseklik (Gabari) Çubukları

Otoparka izin verilen yüksekliğin üzerindeki araçların girmesi gabari çubuklarıyla kontrol edilebilir. Aynı zamanda elektronik olarak da kontrol edilip sesli ve ışıklı uyarı sistemleri kurulabilir.

Levhalar

Otopark giriş ve çıkış levhaları, hız levhaları, yönlendirme levhaları ve uyarı levhaları araçları otopark içinde doğru bir şekilde yönlendirmek ve kurallar hakkında bilgilendirmek için önemlidir.


© 2019 . All Rights Reserved.